Domy prefabrykowane szkieletowe – ekologiczne i trwałe

Dom prefabrykowany szkieletowy to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów domów prefabrykowanych nie tylko na Warmii i Mazurach. Jego budowa jest szybka i łatwa, dzięki czemu cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów szukających oszczędności czasu i pieniędzy. Ten typ domu składa się z prefabrykowanych elementów, które składają się na szkielet budynku. Te elementy są wykonane z wytrzymałych materiałów i są dostarczane bezpośrednio pod adres budynku.

Dom prefabrykowany szkieletowy jest ogólnie szybszy i łatwiejszy w budowie niż tradycyjny dom. Prace budowlane można wykonać w zaledwie kilka tygodni, a nie miesięcy jak w przypadku tradycyjnych domów. Inwestorzy, którzy poszukują oszczędności czasu i pieniędzy, często wybierają ten rodzaj domu, ponieważ jest on znacznie tańszy w porównaniu do tradycyjnych domów.

Kolejnym atutem domów prefabrykowanych szkieletowych jest ich wytrzymałość. Wszystkie elementy są wykonane z wytrzymałych materiałów, co oznacza, że dom może wytrzymać wiele lat, a nawet dziesięcioleci bez konieczności naprawy. Ponadto dom prefabrykowany szkieletowy jest łatwy w utrzymaniu, ponieważ wszystkie prefabrykowane elementy są wykonane z materiałów, które są odporne na wilgoć i pleśń.

Dom prefabrykowany szkieletowy to świetny wybór dla osób, które chcą szybko i oszczędnie wybudować dom. Jest to także wytrzymały i łatwy w utrzymaniu rodzaj domu, dlatego jego popularność wciąż rośnie. Inwestorzy powinni zatem zastanowić się nad zakupem tego rodzaju domu, jeśli szukają oszczędności czasu i pieniędzy.

Prefabrykowane domy szkieletowe to ogólne określenie, za którym kryje się szereg rozmaitych rozwiązań. Stosuje się przykładowo technologię ciężką niemiecką, wykorzystującą solidne konstrukcje drewniane. Drewno poddawane jest procesowi suszenia i obróbki, dzięki czemu nie wymaga dodatkowej ochrony. Belki używane przy budowie domów szkieletowych mają grubość 60 mm, a szerokość od 140 do 200 mm. Wysoki współczynnik energooszczędności sprawia, że domy szkieletowe z prefabrykatów są ekonomiczne w użytkowaniu.

Dom drewniany posiada wiele zalet – w porównaniu z tradycyjnym budownictwem obniżone zostają koszty eksploatacji, dzięki właściwościom termoizolacyjnym drewna, brakowi bezwładności cieplnej oraz nieobecności mostków cieplnych. Produkcja trwa zaledwie 3 miesiące, a montaż wykończonego domu zajmuje 3-4 dni. Klient zyskuje dużą dowolność w wyborze materiałów wykończeniowych, które muszą jednak być dopasowane do budownictwa drewnianego – powinny one charakteryzować się wysoką elastycznością, wytrzymałością mechaniczną, odpornością na powstawanie rys i ochroną przed grzybami.

Scroll to Top